Lifting twarzy jest wciąż jednym z popularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej i trzeba przyznać, że średnia wieku pacjentów decydujących się na to rozwiązanie, jest coraz niższa.

Na czym polega ten zabieg?

Otóż starzejąca się skóra twarzy, traci swoją elastyczność i odpowiednie napięcie. W wyniku starzenia się organizmu, zmienia się zatem również owal twarzy. Lifting pozwala pozbyć się nadmiaru skóry i przywrócić jej odpowiednie napięcie. Przy tej okazji redukowana jest część zmarszczek np. tych na szyi oraz spłycone zostają te, które powstały z czasem w dolnych partiach twarzy.

Podczas zabiegu usuwany jest zatem nadmiar skóry, a owal twarzy zostaje na nowo wymodelowany, tak by dana osoba zyskała wyraźnie młodszy wygląd.

To kiedy zdecydujemy się na lifting twarzy jest sprawą dość indywidualną. Starzejemy się bowiem w  różnym tempie. Często na lifting zgłaszają się już pacjenci po 40. roku życia, którzy dostrzegają nieakceptowalne przez nich oznaki starzenia się na swojej twarzy. Stanowczo warto w pierwszej kolejności skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które są bardzo skuteczne i zdecydowanie mniej inwazyjne. Można przy ich użyciu uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

Są jednak przypadki, w których nawet bardzo młode, bo 40-letnie osoby nie są w pełni zadowolone z  odmładzającego efektu zabiegów medycyny estetycznej i oczekują znacznie silniejszego rezultatu. W przypadku takich pacjentów, oczywiście lifting jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala uzyskać pożądany efekt.