Ginekomastia to krępujący problem, który dotyka naprawdę wielu mężczyzn. Ponieważ społeczeństwo utożsamia powiększone gruczoły piersiowe z atrybutem kobiecości, mężczyźni dotknięci ginekomastią mogą zwracać na siebie uwagę w związku z występowaniem tej przypadłości, a także być narażeni na drwiny i niewybredne komentarze.

Mężczyźni silnie związani są ze swoją męskością i na każdym kroku starają się ją podkreślać. Wystąpienie ginekomastii nie jest więc w środowisku mężczyzn problemem spotykającym się z wyrozumiałością, a mężczyzna nią dotknięty jest stygmatyzowany. Pacjenci sami również postrzegają się w tej sytuacji jako mniej atrakcyjni i mniej męscy, co wprowadza w ich życie codzienne ogromny dyskomfort.

Badanie lekarskie oraz szczegółowy wywiad zbierany przez lekarza pozwala na zdiagnozowanie ginekomastii, a także zweryfikowanie jej przyczyny. W niektórych przypadkach oczywiście istnieje możliwość wyeliminowania przyczyny i pozbycia się ginekomastii bez ingerencji chirurgicznej, jednak w większości przypadków jedynym, bądź najbardziej skutecznym wyjściem jest właśnie zabieg operacyjny.

Jest to jednak schorzenie, z którym współczesna medycyna fenomenalnie sobie radzi, dlatego też warto skorzystać z leczenia, pozbyć się kompleksów i znów poczuć się stuprocentowym mężczyzną. Efekty zabiegów są naprawdę spektakularne, a pacjenci natychmiast odzyskują pewność siebie.