Współczesna medycyna estetyczna potrafi naprawdę wiele poprawić w wyglądzie, bez zastosowania  agresywnych metod. Bezinwazyjne zabiegi to bardzo atrakcyjna opcja, szczególnie dla osób które nie chcą dużych ingerencji w ciało, a jednocześnie oczekują  widocznych efektów.

Wachlarz nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej jest na tyle szeroki, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Pelleve

Chcąc odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz innych obszarów ciała, możemy skorzystać z niechirurgicznego zabiegu Pelleve. Metoda ta zapewnia również doskonałe wyniki podczas zabiegów dotyczących skóry wewnętrznej części ud, czy brzucha.

Zabieg ten mówiąc w dużym uproszczeniu, wykorzystuje ciepło i zimno do tego, by spłycić głębsze oraz wygładzić drobne zmarszczki, a także zwiększyć napięcie skóry. To dokonała propozycja dla osób, które chcą poprawić owal twarzy, czy np. dla kobiet które chcą poprawić wygląd skóry brzucha po porodzie.

Termolifting Zaffiro

Kolejnym ciekawym zabiegiem jest Termolifting Zaffiro. W przypadku tego zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, dzięki któremu do głębokich warstw skóry emitowane jest światło podczerwone. Tym sposobem stymulowane są komórki skóry odpowiedzialne za jej napięcie, a jednocześnie dochodzi również do wzbudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych.

Zaffiro jest więc nieoceniony w sytuacji,  gdy oczekujemy natychmiastowego ujędrnienia  i poprawy wyglądu skóry. Świetnie sprawdza się na twarzy, szyi oraz dekolcie, ale nie tylko. To doskonały zabieg dla zwiotczałej skóry brzucha, wewnętrznych części ud czy ramion. Polecany jest osobom, których skóra utraciła jędrność w wyniku procesu starzenia, jak również dla tych którzy borykają się z tym problemem po dużej utracie masy ciała.

Zabiegi laserowe

Skuteczne oraz nieinwazyjne są zabiegi laserowe, które wykorzystuje się do przeprowadzania depilacji lub usuwania blizn.

Depilacja laserowa ma wiele walorów, ale jednym ze zdecydowanie najczęściej wymienianych jest długotrwały rezultat zabiegu. Samo usuwanie zbędnego owłosienia trwa krótko i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii chłodzenia, obarczone jest jedynie minimalnym dyskomfortem.

Ponadto z pomocą lasera, można uporać się z takimi defektami jak rozstępy skórne, zmiany naczyniowe, czy blizny, które nierzadko są przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny.

Jak widać, nieinwazyjne zabiegi dają bardzo duże możliwości poprawy wyglądu i zadbania o ciało. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim skuteczność, ale również fakt, że do wykonania większości z nich,  nie jest potrzebne w zasadzie żadne specjalne przygotowanie, jak również nie występują późniejsze niedogodności, które mogłyby wykluczać pacjenta z codziennej aktywności.  Bezinwazyjna medycyna estetyczna to ideał dla aktywnych osób, które oczekują spektakularnych efektów bez skalpela oraz iniekcji.